پشتیبانی مرسی

9134331799

اسپری های پلاستیکی بهترند یا اسپری های شیشه ای؟

عطرپاشهاي پلاستيکي مقرون به صرفه تر هستند ،اما يکي از معايب بطري پلاستيکي اين است که احتمال دارد به مرور زمان مواد تشکیل دهنده عطر با پلاستيک ترکیب شود و بوي عطر را عوض کند.

بهترين روش براي نگهداري طولاني مدت عطر،استفاده از بطري شيشه اي است.
چون شيشه قابليت حل شدگي ندارد و هوا در آن جريان ندارد،در نتيجه عطر فاسد نمي شود.
با اين وجود ،ممکن است گاهي اوقات هوا به داخل شيشه هاي صاف و شفاف نيز نفوذ کند ،پس جهت پيشگيري از فاسدشدگي ناشي از گرما و نور ،آنها را از نور خورشيد و تغييرات شديد دمايي دور نگه داريد.

عطر بهتر است یا ادکلن؟

هر کدام ویژگی های خود را دارند:

  • ادکلن بسته بندی زیباتری دارد و استفاده از آن آسان است.
  • ادکلن بسیار گرانتر است ( البته ادکلن های اورجینال نه این هایی که در بازار کنونی ایران به وفور یافت می شوند) .
  • قدرت انتشار اولیه ادکلن زیاد است ولی به سرعت این میزان کاهش می یابد ماندگاری عطر بیشتر از ادکلن است زیرا میزان رقیق کننده آن کمتر است در صورتیکه عطر نیز بصورت اسپری استفاده شود انتشار رایحه بسیار قویتری از ادکلن خواهد داشت زیرا مقدار مولکول های عطر در واحد یکسان چند برابر همان مقدار ادکلن هستند.
  • با توجه به قیمت بجای یک ادکلن می توان چندین نوع عطر مختلف داشته باشید.
  • در هر بار خرید ادکلن شما تنها به رایحه اولیه می توانید اعتماد کنید و اصل یا تقلبی بودنش احتمالی خواهد بود زیرا شاید خود آقای فروشنده نیز سرش کلاه رفته و ادکلن تقلبی یا تحت لیسانس دریافت کرده است ولی در خرید عطر شما می توانید ابتدا مقدار کمی عطر خرید کنید و در صورتیکه کیفیت دلخواه را داشت آن را تجدید نموده و مقادیر بیشتر تهیه کنید.
  • با توجه به موارد فوق انتخاب اینکه کدام بهتر است با خود شما….

در مورد رقیق کننده های عطر توضیح دهید.

افزودن رقیق کننده یا مواد ادکلنی باعث انتشار سریعتر مولکول های عطر در هوا می شوند این مواد باعث رقیق تر شدن عطر شده و در نتیجه اسپری عطر بهتر صورت می گیرد از خطر ایجاد لک روی لباس می کاهند و موجب شفافیت عطر و حذف عوامل زائد می شوند.
هر چه عطر رقیق تر شود قدرت انتشار رایحه آن افزایش می یابد ولی به موازات آن میزان ماندگاری را نیز پائین می آورد.

 

در مورد افزودن فیکساتور توضیح دهید.

بهتر است بدانید عمل fixation یا پایدار سازی خوشبو کننده ها یک فرایند صنعتی است که با افزودن دستی رقیق کننده و بقول برخی فیکساتور تفاوت دارد و دلیل ماندگاری پائین برخی مارک های عطر و ادکلن ضعف کارخانه سازنده در مرحله پایدارسازی یا fixation است.

ولی بدلایلی که در سئوال قبل توضیح داده شد برخی علاقه مند به استفاده از رقیق کننده می باشند که بهتر است از مقادیر پائین (5 %) افزودن رقیق کننده صورت پذیرد.